Menu

Reklama

Mini kalendář

PHP Calendar
October, 2021
< zpět dále >
Po Út St Čt So Ne
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat


Aktuální datum a čas
(z Vašeho počítače/zařízení)

Cože je dnes za den? ... :

Ahoj, dnes je 28. října 2021

Kategorie: Úvodem aktuální, K:CMS a TerrCMS - Ohled zpět

Hledám a nacházím plus srovnání

Hledám a nacházím plus srovnání

Zde si dovoluju malé srovnání a hlavně i pojednání o tom, co to vlastně je ta náhrada ;)

  Po malém a náročném hledání, kdy jsem měl jasno, co chci, jsem nakonec našel Sunlight CMS a nyní si shrneme, co umí Sunligh vs. co uměl K:CMS či TerrCMS .

 

Funkce: 

 • lze tvořit ankety - obecně (K... je uměl taky)

 

 • integrované fórum - netřeba mít další aplikaci extra ;) (U K... systému neskutečná pakárna :D )

 

 • lze přidávat bezpočet článkových obrázků (Sunlight má v základu ;) )

 

 • přehled posledních uživatelů online, možnost jejich zobrazení na hlavní straně (Oba, Sun má přes HCM moduly)

 

 • možnost shoutboxu/chatboxu ;) nebo rychlého boxu na novinky ;) (neskutečně poptávaná věc v K... je zde samozřejmostí )

 

 • možnosti nejpoužívanějších pluginů (vše se postupně bude i rozšiřovat díky Vám, uživatelům, vždy je třeba jasně a stručně podat představu o pluginu, jak by mohl vypadat a co nejpodrobněji, co má dělat, potom už náš plugin guru udělá svoje ;) (Zde byla v K... pluginová politika jednodušší, ovšem nic nemožného)

 

 • možnost wysiwyg jako pluginu ( nechceš, nemusíš ho ani stahovat :) výhoda programátorů ) + možná implementace jakéhokoliv jiného editoru (V K.... též nebyl problém jej vyměnit, ovšem zásah do systému byl znatelně silnější ;) )

 

 • přehazování, automatická změna pořadí rubrik, kategorií či článků i jejich správa, uspořádání včetně úprav a posouvání úvodní strany (K... měl též, i když jinak ;) )

 

 • kontrola, úprava a přesouvání členů jednotlivě a ve skupinách včetně správy (ideální v obou případech)

 

 • lze nahrávat interně soubory do složek a spravovat je včetně galerií ( "nemoc" u K... byla v tom, že zatajené soubory i tak zviditelnil, ale rázem i to se napravilo ;) )

 

 • lze nahrávat pluginy přímo v zipu, systém si je sám rozbalí a instaluje (Pluginy v K... nikdy nebyly dotaženy ;( Využívaly se kódy rovnou... Velice obdobně jako se využívají v Sunlightu HCM-ka ;) )
 • možno si doupravit nastavení doslova dle vlastních představ :) (V K... též ;) )

 

 • lze rafinovaně zálohovat ( i když instalaci systému načisto se i při přenosu nevyhnete :D ) (Zde má každý systém svoje ;) )

 

 • vyhledávejte i díky propracovaným možnostem s rychlým promazáním již nepodstatných informací (na záložce ostatní a možnosti čištění systému -nemazat! :D Jen procházet ;) )

 

 • vzhledy pamatují i na třísloupec! Tedy třísloupcové schéma či menu, jak se Vám to líbilo ;) (Logicky tedy sloupec vlevo, obsah hlavní-článek atd. a sloupec vpravo)

 

 • vlastní emailový formulář ;) (Proč jako v případě K... brát skript vedle, když je v systému pomocí HCM Modulu ;) 

 

 • Testování PHP kódu i MySQL operací s databází, pokud na něčem pracujete a potřebujete si něco vyzkoušet ;) (K... jej sice měl také, ale jinak a je pravdou, v dřívější době bych jej tak nevyužil jako nyní ;) )

 

Nakonec bychom možná mohli ještě chvíli srovnávat a hledat, ale jasně vítězila i velikost pod 1 MB, napsané komplet v OOP (jež je tak palčivé téma posledního roku ;) :D ), včetně již slušně naplněného fóra s řešením nejrůznějších prekérií a hlavně alespoň se třemi "základními" motivy či chcete-li vzhledy ;)

 A aby nedošlo k dezinformacím: I dle autora systému Sunlight je určitou alternativou pro ty, co znají HTML, CSS, JS, PHP a nemají problém si drobnosti dopsat, nikdy nebyla jeho myšlenka k tomu, že by měl být web naklikatelný celkově v administraci, jelikož přesně takové jsou jiné projekty. Myšlenka Sunu je taková, že se autor webu rozvíjí, dolazuje a systém mu usnadňuje správu pro zákazníka či sebe samotného přo spravování stejného obsahu a častého obsahu (datové soubory, články, fotky, ankety apod. ).

 

  S určitými základy mohu osobně pomoci i na oficiálním fóru v rámci času a možností ;) 


Vydáno: 18.5.2019 12:41 | 
Přečteno: 185x | 
Autor: Adminmarty
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 360 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.Vyhledávání + Rychlý překladFor translate's thi's website click here ;)

Drobnosti a přihlášení

Jméno 
Heslo 
  nový účetreset hesla
Zanech mi tu krátký vzkaz ;)
Jméno
Text
icon ...co by jste eventuálně zas ocenili jako užitečné nejen pro sebe, na co jste si zvykli a podobně ;) Vydržte, opírám se do práce ;)
icon Pozor všem nadšencům K:CMS a TerrCMS ... země se hnula správným směrem, mě přestaly sužovat chmury a opírám se k vydání finálního a jediného migračního nástroje pro oba systémy na převod pro Sunlight ;) Na webu terrcms.maweb.eu máte možnost se vyjádřit ;)
icon Opakovaně upozorňuji zejména spamery, že si nepřeji reklamu, na které nejsme domluveni ;) Jinak už jste četli Bilanci roku 2018? Můžete využít hledání nahoře a je to rychlejší ;)
icon Poslední novinkou je článek : http://martysweb.4fan.cz/index.php?a=kategorie/rekapitulace-roku-2018-jednim-vrzem-d čtěte a dejte echo, jak se líbí, tentokrát jen jeden dlouhý ;) :D
icon Stále v provozu a snad čilejší, vydržet a sledovat články ;)
icon Momentálně pracovně a řešil jsem jedno ošklivé dilema starého roku, už budu vidět zas i tady ;)
Jak žiješ?
icon Omluva za výpadky, bylo třeba si ověřit funkčnost systému na nejnovější verzi php ;)
icon Na základě anonymní ankety nechávám ochráněné emaily viditelné ;)
icon Stále přibývají články, ale spíše z let 2012-14 a z jiných-původních webů... názory k nim prosímn do fóra s názvem článku, zlobit se nebudu ani za zkratku ;)
icon Nově lze změnit výchozí jazyk a počíst si... popravdě to pro mě bylo i jednodušší, stačí nalevo kliknout na výchozí řeč a číst ;) Veselé čtení a listování ;)
icon New is a actually translate to anny Lang ;) Click to translate in selected you're language ;) Happy browsing and reading Marty ;)
icon Nově lze nechat vzkaz i tady ale podepsat se je základní slušnost ;) 2 5
Jsou změny ve vzhledu a chování systému vidět?
Počet hlasů: 7
online aktuálně přihl. :
Článků všehovšudy : 60
Počet reg. uživatelů: 1