Menu

Reklama

Mini kalendář

PHP Calendar
October, 2021
< zpět dále >
Po Út St Čt So Ne
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat


Aktuální datum a čas
(z Vašeho počítače/zařízení)

Cože je dnes za den? ... :

Ahoj, dnes je 28. října 2021

Kategorie: Úvodem aktuální, K:CMS a TerrCMS - Ohled zpět

TerrCMS: Proč se mi líbil?

TerrCMS: Proč se mi líbil?

Proč se mi líbil tenhle systém? Pojďme se spolu podívat, co na něm bylo :)

-Za prvé určitě velikost :) Se svými 387 kB byl doslova muší váha a tak se mnohé dalo poměrně rychle vyřešit, navíc jako pokračovatel po K:CMS, jemuž jsem byl tak dlouho věrný, se dal stáhnout rychle a hned se šlo na věc :D

- GNU/GPL licence, což znamená, že až na "Powered by ...." lze vše editovat pro své potřeby (kupříkladu osobně uvádím "Powered by TerrCMS/Updated by Marty9xxxx *1* ).

 

- Míval jednodušší upravitelnost stylů - jednak díky editoru css a jednak díky lepší includovatelnosti Indexu :) (ano, ti znalejší tuší správně - phtml soubor *8* ).

 

- Propracovanější práce s databází, jež do té doby spíše uměly systémy jako Joomla a pod. ;) 

 

- Solidní rozšiřitelností pomocí PHP modulů, jež si pokročilejší mohli dopsat, systém zkrátka nebyl pro všechny *1* Ti váhavější museli nakonec někoho "uhnat" *3*, což se povedlo ve více případech *3* *2*.

 

-Rozhodně styly a grafika, byl jemnější a pohledem naoko ladil ;) Navíc byla jistá kompatibilita s nejnovějšími vzhledy pro verzi K:CMS 2.1.1 *8*

Kam se poděl? Inu, LMNT Studio ukončilo svou činnost bez hlesu a děsu *8* včetně toho, že ani nepípli, že na to kašlou, víceméně... Já v té době byl prostě línej začít s PHP a tím kolem a teď mi to leze do hlavy sakra pomalu *3*, ale jde to ;) Snad se polepším *8*

Jistě  uvedu jen to, že hodlám rozvíjet Sunlight CMS pro neznalejší do podoby snesitelné, ne ale bez malé prácičky *8*! Kdo chce šetřit, musí makat *3*! Prostě jak už uvedl autor systému, není myšlenkou projektu vzít systém a celý si ho v adminu naklikat *1*! Na to jsou jiné systémy *8*!


Vydáno: 18.5.2019 1:50 | 
Přečteno: 177x | 
Autor: Adminmarty
 | Hodnocení:Komentáře jsou automaticky uzavřeny 360 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.Vyhledávání + Rychlý překladFor translate's thi's website click here ;)

Drobnosti a přihlášení

Jméno 
Heslo 
  nový účetreset hesla
Zanech mi tu krátký vzkaz ;)
Jméno
Text
icon ...co by jste eventuálně zas ocenili jako užitečné nejen pro sebe, na co jste si zvykli a podobně ;) Vydržte, opírám se do práce ;)
icon Pozor všem nadšencům K:CMS a TerrCMS ... země se hnula správným směrem, mě přestaly sužovat chmury a opírám se k vydání finálního a jediného migračního nástroje pro oba systémy na převod pro Sunlight ;) Na webu terrcms.maweb.eu máte možnost se vyjádřit ;)
icon Opakovaně upozorňuji zejména spamery, že si nepřeji reklamu, na které nejsme domluveni ;) Jinak už jste četli Bilanci roku 2018? Můžete využít hledání nahoře a je to rychlejší ;)
icon Poslední novinkou je článek : http://martysweb.4fan.cz/index.php?a=kategorie/rekapitulace-roku-2018-jednim-vrzem-d čtěte a dejte echo, jak se líbí, tentokrát jen jeden dlouhý ;) :D
icon Stále v provozu a snad čilejší, vydržet a sledovat články ;)
icon Momentálně pracovně a řešil jsem jedno ošklivé dilema starého roku, už budu vidět zas i tady ;)
Jak žiješ?
icon Omluva za výpadky, bylo třeba si ověřit funkčnost systému na nejnovější verzi php ;)
icon Na základě anonymní ankety nechávám ochráněné emaily viditelné ;)
icon Stále přibývají články, ale spíše z let 2012-14 a z jiných-původních webů... názory k nim prosímn do fóra s názvem článku, zlobit se nebudu ani za zkratku ;)
icon Nově lze změnit výchozí jazyk a počíst si... popravdě to pro mě bylo i jednodušší, stačí nalevo kliknout na výchozí řeč a číst ;) Veselé čtení a listování ;)
icon New is a actually translate to anny Lang ;) Click to translate in selected you're language ;) Happy browsing and reading Marty ;)
icon Nově lze nechat vzkaz i tady ale podepsat se je základní slušnost ;) 2 5
Jsou změny ve vzhledu a chování systému vidět?
Počet hlasů: 7
online aktuálně přihl. :
Článků všehovšudy : 60
Počet reg. uživatelů: 1